“DOĞUMUNA SAHİP ÇIK” PROJESİ BURSA’DA DEVAM EDİYOR.

Türkiye’de hızla yükselen sezaryen doğum oranlarına dikkati çekerek anne adaylarının normal doğumla ilgili bilinçlendirilmesi ve normal doğumun teşviki amacıyla gerçekleştirilen ‘Doğumuna Sahip Çık’ projesi, Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Dr. Sare Davutoğlu tarafından Bursa’dan başlatıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi koordinasyonunda Sağlık Bakanlığı Bursa Halk Sağlığı Müdürlüğü, Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Uludağ Üniversitesi, Türk Ebeler Derneği ve Temas Emzirme ve Anne Sütü Gönüllüleri Derneği işbirliğiyle düzenlenen ‘Doğumuna Sahip Çık’ projesi, Bursa’da Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) yapılan sempozyumla başladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Dr. Sare Davutoğlu ile Eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu da Bursa’dan başlatılan ‘Doğumuna Sahip Çık’ projesine destek oldu.

12919820_1038061359598971_2162573112258032413_n-1Proje kapsamında sağlık çalışanlarına yönelik gerçekleştirilen sempozyum sonrası anne ve baba adaylarına İstanbul Doğum Akademisi tarafından oluşturulan eğitim modülü içeriğine dayalı eğitimler verilmeye başlandı. Ağustos 2016 sonu itibariyle toplam (54) aile eğitime katılmıştır.
Eğitimler Bursa Kent Konseyi bünyesinde devam etmekte olup,
“Doğumuna
Sahip Çık Projesi” kapsamında Bursa Kent Konseyi tarafından düzenlenen ücretsiz ‘Doğuma Hazırlık Eğitimi’ne kayıt olabilmek için 0 224 716 36 99 nolu telefonu arayabilir ya da linkteki başvuru formunu doldurabilirsiniz.
https://goo.gl/forms/cDp6peoM5RzhWFLu2


Bu içeriği faydalı buldunuz mu?:

0 votes, 0 avg. rating

Paylaş:

Yorum Yap