Doğal doğumun büyüsünü yazmışlar.

Sabaha karşı 3,5’da hastanedeydik, gece 21:54’te normal doğum gerçekleşti (evet erken gittiğimizi biliyorduk ama ne yapalım heyecan işte).

Nefes egzersizlerinin müthiş yararını gördük, epidural kullanmadık. Sabah hastaneye geldiğimizde hemen damar yolu açmak istediler (hastane personeli), biz kabul etmedik, kasılmalar yoğunlaştığında odaya giren hastane görevlilerini dışarı çıkarttık, odada İbrahim bey, Işıl hanım ve ben vardık sadece.
Bebeğimiz kafasının yanına kolunu da koyduğu için doğum biraz uzun ve zahmetli oldu ama gerçekleşti. Bebeğimizin kordonu kesilmeden annesinin kucağına verilmesi inanılmaz bir görüntüydü.
O anki sakinlikleri (anne ve bebeğin) şaşırtıcı idi. Hatta eşim bebeğimize usulca bir dokunuştan sonra”tamam alıp gerekenleri yapın” diye talimat bile verdi.
Sanırım o an benden başka kontrolünü kaybeden yoktu. Kursta izlettiğiniz görüntülerden birinde doğumun hemen ardından bebeğe ilk işlemler yapılırken baba bebeğin yanına gelip konuşuyor ve bebek sakinleşiyordu, aynısını biz de yaşadık, sesimi duyan bebeğimin sakinleşmesi inanılmazdı.
26-27 Ocak tarihlerinde katıldığımız kursunuzun mental açıdan bizi –çok istediğimiz- normal doğuma son derece başarılı bir şekilde hazırladığını gördük. Her şey için teşekkür ederiz.

Zeliha-Tolga-Rüzgar Önge
Bu mailimi sitenizde de yayımlarsanız sevinirim. Kursunuzun yararını ne kadar çok insan öğrenirse o kadar iyi olur. Adı üzerinde; normal doğum işte.


Bu içeriği faydalı buldunuz mu?:

0 votes, 0 avg. rating

Paylaş:

Yorum Yap