Doğum İçin El Ele Derneği çalışmalarına başladı.

Doğum İçin El Ele Derneği, kişi veya kurum gözetmeden, daha sağlık doğumlar yolunda herkesin birleşebileceği bir dernek olma yolunda kuruldu ve çalışmalarına başladı. Sloganını 4D yani Doğana, Doğurana, Doğuma ve Doğum Ekibine Saygı olarak belirleyen bu yeni dernek şimdiden profesyonellere ve halka eğitimler yolunda aktif olarak yürüttüğü projelerle doğumlar için çalışıyor. Dernek Başkanı Psik. Neşe Karabekir’in mesajı zaten derneğin amacını özetlemeye yetiyor;

img-5589-50152

“Başkan’dan tüm dünyaya mesaj…

Doğum travma değil şölen olsun diye yola çıktık. Sadece anne baba bebek değil doğumun içinde olan herkes- doktor, ebe, hemşire, doğum destekçileri, doğum psikologları, doğuma hazırlık eğitmenleri- doğum şekli ne olurda olsun doğum için elele versin istedik.

Kanıta dayalı bilgilerle aileleri bilinçlendirmek, doğum çalışanlarının daha insancıl koşullarda çalışmasını sağlayıcı girişimlerde bulunmak üzere destek destek destek dedik.

Her bir bebek bir sonraki kuşağın bir parçası olacağı için eğer doğumları herkes için huzurlu, bilinçli, güvenli, saygılı yaparsak geleceğimizi şimdiden farklı kurgularız diye düşündük.

Hiç kimseyi ayırt etmeden anne babalar, büyükanne-büyükbabalar, halalar, teyzeler, amcalar, enişteler, doktorlar, ebeler, hemşireler tüm sağlıkçılar ve tüm doğum destekçileri olan doğum çalışanları hep beraber birlikte haydi yüksek sesle DOĞUM İÇİN ELELE….

Uzm. Psk. Neşe Karabekir”

Derneğin web sayfası: www.dogumicinelele.org


Bu içeriği faydalı buldunuz mu?:

0 votes, 0 avg. rating

Paylaş:

Yorum Yap