Doğum Psikoloğu ile Doğuma Hazırlık

Hamile ve Doğum Psikoloğu ile gebelik esnasında, anne adaylarıyla yapılan çalışmalardır.

Hamilelik bir kadının hayat boyunca başına gelebilecek hem en harika hem de en zor ve ağır süreçtir. Herkes kendi özelinde ve farklı yaşar ama bir o kadar da benzerlikler vardır. Hamile kadın bu milat döneminde hem geçmişini hem geleceğini sorgular ne kadar rahatlamaya çalışsa da bir sürü kaygı yüreğini kemirir.

Anne Oluyorum çalışmaları İstanbul Doğum Akademisi tarafından bu kaygıları azaltmak, doğuma psikolojik olarak hazırlanmak ve böylece doğum sonrası bebekle karşılaşmanın sevincine odaklanmak ve bu harika dönemin keyfini çıkarmanın anlarını  arttırmak üzere düzenlenmektedir.

Amaç, hamilenin bilincinde bile olmadığı eski ağırlıklarından kurtulması ve bebeğine hem hayatında, hem vücudunda hem de psikolojisinde yer açmasını sağlamasıdır. Katılım için hamileliğin belli bir döneminde olmak gerekmez ama ne kadar erken bu yolculuğun tadını çıkarmaya başlanılırsa tüm süreç ve doğumda daha kaliteli ve hatta eğlenceli bir hale dönüşebilir.

Doğum Psikologları Keşkesiz Doğum Ekiplerinin de en önemli desteklerinden biridir. Sadece aile değil, doğuma şahit olan herkes doğum psikoloğunun desteğini alır. Doğum psikologları kendi uzmanlık eğitimleri sonrasında 250 saatlik İstanbul Doğum Akademisi

4 Ağustos günü Türkiye’de Doğum Psikoloğu Günü olarak kutlanmaya başlanmıştır.

 


Bu içeriği faydalı buldunuz mu?:

0 votes, 0 avg. rating

Paylaş:

Yorum Yap