Dünyanın En Uzun Süreli Doğuma Hazırlık Ve Doula Eğitimi Mezunlarını Verdi.

İstanbul Doğum Akademisi tarafından düzenlenen Doğuma Hazırlık Eğitmeni ve Doula Eğitimi mezunlarını vermeye devam ediyor. Eğitimde 5.yılına başlayacak olan İDA’da bugüne kadar 9 grup 200 saatlik teorik ve pratik konulardan oluşan modüllerini tamamladılar. Tüm mezunlar 8 modülde gerekli teorik ve pratik bilgileri aldıktan sonra önce kendi staj gruplarını açtılar. 4-6 hafta arası devam eden bu staj gruplarında her ders sonrasında birebir süpervizyon aldılar. Böylece bilgi ve tecrübenin aktarımı kolaylaşttı. Ardından her biri mesleğine göre iki – altı arasında staj doğumlarına girerek ailelere birebir destek oldular. Her staj doğumu sonrasında yine 1 saat program yöneticilerinden süpervizyon aldılar.

Dünyada genellikle 2-4 günlük doğuma hazırlık eğitici eğitimlerini görüyoruz. Ülkemizde de eğitim yapan kurumlar bu süreyi yeterli buldular. Ancak İstanbul Doğum Akademisi  doğuma hazırlık eğitimlerinin ülkemizde doğumun yeniden doğuşundaki rolünü önemsiyor. Bu yüzden DHEDE eğitiminin sadece doğuma hazırlık ve doula eğitimi değil, aynı zamanda da kişisel gelişim açısından desteklenmesini özellikle vurguluyor. Doğum gibi çok önemli bir olayın parçası olacak bir eğitmen ve doulanın teorik ve pratik bilgilerle beraber kendini de çok iyi tanıması, iletişimi iyi bilmesi ve farkındalığını arttırması gerekliliğini önemsedik.

Diploma üzerinde logosunu gördüğünüz uluslararası kurumların DHEDE eğitimini tanıması ülkemiz açısından bu alanda önemli bir gelişim olmuştur.

İDA mezunlarına İstanbul Doğum Akademisi web sayfasından ulaşabilirsiniz.


Bu içeriği faydalı buldunuz mu?:

0 votes, 0 avg. rating

Paylaş:

Yorum Yap