Hamilelikte Rebozo

Hamilelik ve Sonrasında Rebozo Masajı

Rebozo Nedir?

Meksika ve İspanya’da kullanılan, kadınların başlarına ve vücutlarına sardığı şallarıdır.

Rebozo, Orta Amerika’da annelerin doğum öncesi, sırası ve sonrasında bebeklerini taşımaları için kullandığı bir şaldan çok daha fazlasıdır.

Hamilelik ve doğumda, ebe ve doulaların kullanımı ile  öne çıkmış ve sadece bununla kısıtlı kalmayıp, herkes için kullanılabilen ve hızlı bir gevşeme, rahatlama sağlayan bir metod olarak günümüzde farklı alanlarda da kullanılmaktadır.

 

 

Rebozo Masajı Nasıl Yapılır?

Rebozo masajı Rebozo şalları kullanılarak yapılan bir masajdır. Bedeninize direk dokunulmaz ve kıyafet üzerinden rahatça yapılabilir.

Bir yandan hamilelikle ilgili oluşabilen sıkıntıları çözerken diğer yandan da gevşeme sağlar.

Gevşeyen beden ve rahim kasları bebeği daha iyi destekler, nefes alışverişi düzenler, bebeğe daha çok oksijen gitmesini sağlar ve bebeğin doğru pozisyonda gelişine yardımcı olur.

Ne kadar sürüyor?

Diğer hamile masajları gibi Rebozo Masajı’da yaklaşık 60-90 dakika arasında tamamlanmaktadır.

Hamileliğe bir zararı olabilir mi?

Rebozo Masajı’nın hamileler için bir zararı gösterilmemiştir. Ayrıca tüm eğitmenler ve terapistlerimiz aynı zamanda Doğuma Hazırlık Eğitmeni ve Doula olduğundan bedeninize veya bebeğinize zarar verebilecek hiçbir uygulamaya girmeyeceklerdir.

Rebozo Masajı’nın gevşeme dışında bir faydasını görecek miyim?

Bel ve sırt ağrılarınıza faydasının yanısıra, tüm terapistlerimiz Doğuma Hazırlık Eğitimcisi olduğu için masaj sırasında hamilelik ve doğumla ilgili aklınıza takılan her soruya bilimsel ve güvenilir cevaplar bulabilirsiniz.

Dilerseniz bu kişilerle doğumda Doula olarak da çalışabilir, öncesinde bu çalışma ile birbirinizi daha da yakından tanıyabilirsiniz.

Eşim, kardeşim veya başka biri de öğrenip bana yapabilir mi?

Elbette. Bu amaçla düzenlediğimiz atölye çalışmalarına dilediğiniz kişi ile birlikte katılarak Rebozo tekniğini öğrenip birbirinize uygulayabilirsiniz.

 


Bu içeriği faydalı buldunuz mu?:

1 votes, 5 avg. rating

Paylaş:

Yorum Yap